V prvom rade sme pre vás s Angie vyberali veci, ktoré by ste mohli mať doma. Vo všetkých prípadoch je veľmi dôležité dávať pozor, aby pes nezožral napríklad gumu alebo iné látky, ktoré by mu príliš neprospeli.
TIP 1
Vezmeme menšiu obyčajnú deku alebo uterák. Na deku dáme maškrty a potom ju zrolujeme. Snažíme sa psa priviesť na to, aby sa pokúsil dobroty získať. Pes vzniknutú rúrku postupne strkaním ňufákom rozbalí. Získa tak maškrty a využije svoj čuch.
TIP 2
Použijeme prázdnu rúrku od toaletného papiera a do nej dáme pár maškŕt. Okraje nejakým spôsobom uzavrieme, aby bolo pre psa zložitejšie sa k nim dostať. Potom ho vyzveme, aby maškrty dostal von. Chlpáč opäť využije svoj čuch a ňufák na vylovenie maškŕt z rúrky.
TIP 3
K ďalšej hravej úlohe budeme potrebovať loptičku s dierkami, ktorá nie je zase až tak bežnou súčasťou domácnosti. Takže tento tip asi nebude pre všetkých. Tieto hračky s dierkami a rôznymi tvarmi sú priamo určené na zabavenie psa. Do otvorov nastrkáme dobroty alebo môžeme tam dať aj syr, proste čokoľvek dobré, o čo má psík záujem. Pes sa krásne zabaví a vy máte chvíľku čas na seba. Po hre loptičku vyčistíme od baktérií a zvyškov jedla.
TIP 4 - ako šikovne predchádzať priberaniu chlpáča
Aktivita sa v tejto dobe znižuje a vydanej energie je menej. Preto vzniká riziko, že by sa z vášho chlpáča mohla stať guľôčka. Takže je fajn si všetko v tejto dobe radšej spočítať! Pokojne využite BARF kalkulačku, ktorá vám všetko nameria podľa váhy a aktivity psa. Ak ale pes aj napriek tomu priberá, znížte mu rozumne dávku. A pozor, rozhodne ani teraz nekŕmte ľudským jedlom! Po ňom nielenže priberie, ale môže mať aj zdravotné problémy. Radšej mu objednajte trochu viac krmiva, závozy Vetamixu fungujú spoľahlivo aj počas karantény.
O tipy sa podelila Sára Ryznarová